Ścieżki Profesjonalne

Dwa bloki w jednej tematyce? Jakiś temat szczególnie was zajmuje? Proszę bardzo! Oto nasza oferta dla Was 🙂

Julia Szczesnowska- Nie taka scena straszna- Zajęcia teatralne

Teatr to moja największa pasja. Od piętnastego roku życia uczestniczę w wielu warsztatach i projektach teatralnych. Rok temu zrealizowałam i wystawiłam własny monodram, miałam również przyjemność wystąpić w projekcie „Pociąg do…” na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu. Uczestniczyłam także w szkoleniu Narodowego Centrum Kultury pt. „Warsztaty teatralne – spotkanie z mistrzem.” – prowadzący: Wiesław Komasa. Dwukrotnie ukończyłam letnie warsztaty teatralne w Studiu Aktorskim STA, którego obecnie jestem studentką.

Zajęcia teatralne, podczas których uczestnicy wnikną w metody pracy z własnym ciałem poprzez świadome wykorzystanie ruchu i przestrzeni. Wkroczą w świat improwizacji, a także uzyskają materiały do pracy nad dykcją i rozgrzewką aktorską.

Jan Głowacki- Ścieżka leśna

Jestem absolwentem Technikum Leśnego w Miliczu. Obecnie studiuję leśnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Jestem członkiem Sekcji Botanicznej Koła Leśników. Miałem okazję pracować w terenie przy badaniach naukowych dla Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku. Kilka lat życia spędziłem przeżywając przygody wraz z 23DSH SKAUT. Pełniłem tam funkcję przybocznego. Od tamtej pory nieprzerwanie jestem związany z lasem. Będąc w drużynie miałem okazję nauczyć się rozpalania ognisk różnymi sposobami, budowania małych obozowisk i dużych obozów. Lubię długie wędrówki po górach, a jeszcze bardziej błogi odpoczynek po nich. W lesie niezależnie od pogody towarzyszy mi dobry nastrój.

Moje zajęcia będą ściśle związane z obozowaniem w lesie. Postaram się przybliżyć wam nieco żywioł ognia. Każdy gatunek drewna posiada unikalne cechy, które dają nam różne możliwości. Ich znajomość pomaga zachować sporo czasu, który warto poświęcić na podziwianie przyrody. Ogień to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Zapewniał ciepło, światło, odstraszał dzikie zwierzęta oraz dawał możliwość rozwijania kulinarnych zdolności. Mimo rozwoju ogień nadal pomaga takim leśnym jak my ludziom spędzać czas na łonie przyrody. Jeśli chcecie by ten żywioł stał się Waszym przyjacielem podczas samotnej nocy w lesie to te zajęcia są właśnie dla Was.

Paulina Osuch- Psychologia

pwd. Paulina Osuch HO – na codzień drużynowa 24 KDW “Feniks o Brzasku” im. gen. Roberta Baden-Powella. Oprócz tego zawodowo i z zamiłowania – psycholog. Od paru miesięcy także zafascynowana bullet journalingiem

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, żeby zostać psychologiem? Czy to prawda, że psycholog czyta w myślach i ma problemy w życiu prywatnym? Psychologia jest wszechobecna w wielu dziedzinach życia. Jeśli jesteś ciekawy co nieco na ten temat – zapraszam

Stanisław Borowski- I Pomoc na poziomie kwalifikowanym

Prowadzący to wieloletni instruktorzy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa z uprawnieniami ratowników medycznych i ratowników systemu.

Pierwsza pomoc na poziomie kwalifikowanym – jak zawsze – trochę odświeżenia ale również i trochę świeżynek i atrakcji. Zajęcia kierowane są przede wszystkim dla osób, które ukończyły już Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy HSR, a także do osób posiadających uprawnienia KPP i będących pielęgniarkami/ratownikami/lekarzami systemu jako kontynuacja ścieżki ratowniczej. Mają one na celu z jednej strony zmotywować i zmobilizować ratowników ZHP do dalszego rozwoju zarówno w dziedzinie wiedzy jak i umiejętności, ale również zachęcić uczestników do być może nawiązania współpracy z Harcerską Szkołą Ratownictwa i wreszcie, co najważniejsze nauczyć ich współpracy i współdziałania ze służbami wchodzącymi w skład jednostek systemu. Zajęcia odbędą się w Ostrowie Wlkp.

Wielkopolski Klub Taternictwa Jaskiniowego- Joanna Haremza, Michał Amborski, Bogdan Guzik, Piotr Bąkowski “Początek speleo przygody”

Cześć! Jesteśmy członkami zarządu Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Od wielu lat prowadzimy zajęcia przygotowujące kursantów do otrzymania wydawanej przez Polski Związek Alpinizmu karty taternika jaskiniowego. Swoje doświadczenie jaskiniowe zbieramy nie tylko w jaskiniach leżących w Polsce, ale również na międzynarodowych wyprawach, organizowanych w najodleglejsze miejsca świata. Asia umili Wam czas ćwiczeń opowieściami o wyprawie na dno świata, a Michał, Bodziu i Piotrek zadbają o wysoki poziom zajęć i Wasze bezpieczeństwo na sznurkach. Mamy nadzieję, że w ciągu tych kilku godzin uda nam się zarazić Was pasją do odkrywania podziemnego świata.

Naszym celem jest wciągnięcie Was w chociaż część naszego podziemnego speleoświata. Oprócz ćwiczeń na linach, postaramy się zaciekawić Was emocjami, które targają nami w czasie spędzania kilku dni pod ziemią, powspominać wyprawowe historie czy odpowiedzieć na wszystkie pytania, które mogą nasuwać się Wam już od chwili przeczytania tego tekstu. Nie wymagamy od Was, żadnej znajomości technik linowych, jesteśmy przygotowani do kształcenia adeptów taternictwa jaskiniowego od podstaw! Przyda się nieco obycia z wysokością i ciepłe, wygodne, sportowe ubranie (które może ulec ubrudzeniu)! Gwarantujemy fizyczne zmęczenie i porządną dawkę adrenaliny, zakończone ogromną satysfakcją!

Sylwia Michalak- język rosyjski

Negatywnie nastawione do niego, z pewnością z historycznych pobudek, starsze pokolenie, dziś powracający do łask – język rosyjski – stał się kilka lat temu moją wielką pasją. Początkowo zaciekawiona jego odmiennością, przejawiającą się choćby w rosyjskim alfabecie – cyrylicy, dalej oczarowana rosyjską duszą, w końcu, zakochana w rosyjskim języku i kulturze rosyjskiej, dziś chciałabym zainteresować nimi innych. Uwielbiam moją pracę, dzielić się wszystkim co umiem i wiem. Na codzień jestem nauczycielką, ogólnie fascynują mnie języki obce, taniec i śpiew. Zapraszam Was gorąco na spotkanie z Rosją i językiem rosyjskim. Może okaże się ono początkiem Waszej przygody!

Wydaje Ci się, że dużo wiesz o Rosji i chciałbyś się tą wiedzą z kimś podzielić? A może nie powiedziałbyś o niej nic poza tym, że jest największym państwem świata? Umiałbyś się przywitać po rosyjsku, powiedzieć gdzie mieszkasz, czym się interesujesz? Jeśli tak, to przyjdź i się tym pochwal, a jeśli nie to wpadnij nauczyć się czegoś nowego. Tak czy inaczej zobaczysz, że Rosja ma wiele twarzy, a język rosyjski może być całkiem zabawny. Rosja jest pełna tajemnic, więc i ja nie zdradzam szczegółów naszych zajęć. Zaryzykuj i zapisz się na warsztaty. Wierzę, że nie pożałujesz.