WędroExpo

Kiermasz dobrych praktyk “Wędroexpo

  1. Wiemy, że każde środowisko ma coś, czym może się poszczycić – dobrze przeprowadzoną imprezą harcerską, pięknymi naszywkami drużyny czy też wspaniałymi koszulkami. Może być to również jakaś akcja, którą chcecie zarazić innych wędrowników. Może macie jakieś ciekawe rozwiązania odnośnie prowadzenia zbiórek, a może macie w swoich szeregach eksperta od pisania konspektów? Chcemy czerpać od siebie nawzajem inspiracje, chwalić siebie nawzajem za dobrze wykonaną pracę. Poprosimy więc wędrowników, aby każdy patrol stworzył swoje własne autorskie stoisko, na którym przedstawi coś, z czego jest dumny. Będzie to również okazja do zareklamowania biwaków, rajdów czy innych imprez.
  2. Celem kiermaszu jest inspirowanie drużyn, pokazanie sposobów współpracy ze środowiskiem lokalnym, stworzenie możliwości czerpania doświadczeń od innych drużyn.
  3. Kiermasz dobrych praktyk jest obowiązkowy (!) dla każdego patrolu. Jest częścią niedzielnego podsumowania wZlotu. Rozpocznie się o godzinie 9, po śniadaniu, przed apelem. Przeznaczona jest na niego godzina.
  4. Dla każdego patrolu przewidziany będzie stolik, usytuowany na holu szkoły. Przy każdym stanowisku powinna znajdować się przynajmniej jedna osoba z patrolu, która o nim opowie. Osoby z patrolu powinny się wymieniać, by każdy miał możliwość obejrzenia stanowisk innych środowisk.
  5. Osoby, które chcą się wystawić samodzielnie powinny ten fakt zgłosić do programu (program@wzlot.zhp.pl) do 3 marca 2017r. Wszelkie dodatkowe zamówienia patroli również będziemy przyjmować do tego czasu, które będziemy realizowali w miarę naszych możliwości.
  6. Mile widziane są stanowiska interaktywne, zachęcające do jakiegoś działania, gier, wykonania czegoś, być może z ulotkami? Chcielibyśmy, abyście przygotowali stanowiska w interesujący sposób – mieli pewną koncepcję, zaaranżowali przeznaczoną dla Was przestrzeń.