Program Instruktorski

 

Integracja, która zapiera dech w piersiach?

Wspólnota, która daje siłę?

I służba, która dodaje skrzydeł...

A Ty? WCHODZISZ W TO?

 

 

Integracja - wspólnota - służba, właśnie tak w tym roku będziemy realizować Program Instruktorski na wZlocie.

W zeszłym roku odpowiedzieliśmy sobie na pytanie dlaczego warto budować namiestnictwa. Tegoroczna edycja powie nam jak i co mamy zrobić, aby te działania urzeczywistniać!

Robimy zatem krok w głąb i zaczynamy od budowania lokalnej wspólnoty, aby poprzez służbę realnie zaznaczać swoją obecność w życiu naszych miejscowości. Dlatego, jeśli jesteś instruktorem lub dążysz do bycia nim - zapraszamy Cię do udziału w Programie Instruktorskim VII wZlotu Wędrowniczego w Koninie!

Jesteś na całym wZlocie? Wchodzisz w cenie uczestnictwa. Dla planujących być na na samych warsztatach, koszt - 30zł (w tym obiad, materiały programowe i gadżet wZlotowy).

Liczba miejsc ograniczona, więc się śpiesz. W razie dużej ilości zgłoszonych, pierwszeństwo będą mieli instruktorzy po zobowiązaniu! 🙂

Nie czekaj, po prostu daj nam znać, powiedz "WCHODZĘ W TO!" i poczuj smak dewizy wędrowniczej!

Na program instruktorski zapiszesz się wraz z zapisami na zajęcia programowe już 20 lutego! Pamiętaj, żeby wysłać również zgłoszenie na adres biuro@wzlot.zhp.pl - Formularz zgłoszeń - program instruktorski

 

A w programie:

blok I dopołudniowy
Dziarskim krokiem w integrację! (hm. Dominika Kaszubowska HR)
Na dobry początek dnia dobra kawa i trochę zabawy! Jeżeli zastanawiałeś się, gdzie jest słonko, kiedy śpi albo co robi kierownik referatu, kiedy nikt nie patrzy, te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Poznaj innych ludzi tworzących wędrownictwo w Wielkopolsce i daj się im poznać! Po prostu integrujmy się i poznajmy jak łyse konie (w końcu to… Konin)!

blok II dopołudniowy
Pewnym krokiem do wspólnoty! (hm. Krystian Jabłkowski HR, phm. Zbigniew Nowak HR)
Wspólnota – lukrowany piernik, czy gorzki smak lukrecji? Ile dajemy, a ile zyskujemy? Synergia to większa moc, czy osłabienie siły charakteru?
Porozmawiajmy. Albo zakasajmy rękawy i róbmy swoje. Byle razem!

blok popołudniowy
Świadomym krokiem - kierunek służba! (hm. Dominika Kaszubowska HR, phm. Michał Ruta HO)
Świadomym krokiem - kierunek służba! Tylko w którą stronę? No właśnie! Na tej części będziecie mogli pójść własną drogą i sprawdzić jakie będzie zakończenie! Jaki wpływ na służbę mają nasze umiejętności? Co ze Znakami Służb? Narzędzie, motywator, czy zbędny dokument? Wypuścimy Was w podróż, o której końcu sami będziecie mogli zadecydować. Zostaniecie Mistrzami, czy może poświęcicie się całkowicie? Świadome decyzje - eksperyment czas zacząć!

 

Kto poprowadzi tegoroczny Program Instruktorski?

hm. Dominika Kaszubowska HR - Instruktorka Referatu Wędrowniczego i Zespołu Programowego Chorągwi Wielkopolskiej. Dawniej Członkini Zespołu Harcerstwa Akademickiego GK ZHP ds. programu oraz Namiestniczka Wędrowników Hufca Konin. Doświadczona członkini i szefowa kapituł stopni wędrowniczych oraz opiekunka prób HR. Za sterami Programu Instruktorskiego wZlotu po raz drugi. Smak integracji zna od dawna, na wspólnotach zjadła sobie zęby, a szczyptę dobrej służby uważa za najlepszy afrodyzjak. Na widelcu z dobrym jakościowo wędrownictwem, a serce podaje jak na dłoni. Zawodowo architekt, z zamiłowania mistrzyni decoupage i wypieków. Perfekcjonistka i uparciuch.

 

 

hm. Krystian Jabłkowski HR - W przeszłości drużynowy wędrowniczy, komendant szczepu i hufca. W 2013 roku komendant wZlotu. Obecnie Kierownik Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej, Przewodniczący KSW oraz czynny integrator drużyn wędrowniczych Hufca Wągrowiec. Reprezentant ZHP na ARP Workshop w Australii. Trzykrotny finalista Poznań Bike Challenge na trasie 120 km. Menedżer inwestycyjny. Ostatnio mocno pochłaniany przez świat startupów i tworzenia nowych modeli biznesowych. W wolnej chwili dużą radość sprawia mu gotowanie i taniec.

 

 

phm. Michał Ruta HO - szef kształcenia w Hufcu ZHP Złotów, instruktor Szkoły Wodzów oraz Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej. Wcześniej drużynowy 19 DW "Toscania", dzięki czemu jego życie harcerskie i instruktorskie zakorzenione jest w wędrownictwie "po brodę". Przejawia fascynację do grania, poznawania i tworzenia gier planszowych. Zagadkoholik. Ceni sobie logikę i kreatywne rozwiązania. W wolnych chwilach jest inżynierem Inżynierii Chemicznej i Procesowej grywającym na gitarze. Na wZlocie będzie szukał pomysłu na magisterkę.

 

 

 

phm. Zbigniew Nowak HR - Namiestnik Harcerski i Członek ZKK „Skała” Hufca Września „Wrzos”, Instruktor „Szkoły Wodzów” oraz Zastępca Szefa Zespołu Harcerskiego GK ZHP. Współtworzył kolejno: drużynę, szczep i namiestnictwo. Opiekun 4 pozytywnie zakończonych prób HR. W trakcie studiów pielęgniarskich. Pracuje jako sprzedawca w największej polskiej sieci obuwniczej. Jego pasje to przede wszystkim kontakt z ludźmi. Uwielbia spędzać czas w gronie przyjaciół. Ostatnio w trakcie kursu salsy.