Piątkowy program

Piątek to dzień dobrowolności – chcemy Was sprowokować do dyskusji, ale i zachęcić do integracji z innymi środowiskami. Po niezbędnej rejestracji (od 18) macie czas do ceremonii (20) na rozpakowanie, uszykowanie, umundurowanie. Jeśli macie ochotę zapraszamy Was na wystawę fotografii w DK „Oskard” w ramach Konin Miasto Kobiet. Wejście darmowe. Więcej info: http://tiny.pl/gf4gw

Po ceremonii rozpocznie się program wieczorny. Wszystkich chętnych zapraszamy na grę nocną, bloki dyskusyjne, konkurs Munchkina oraz ofertę kawiarenek.

Gra nocna – Intrygująca historia tajemniczego miasta, ukrytego pośród gęstwiny leśnej, spowitej mrokiem jest na wyciągnięcie ręki. Czy dość Wam odwagi, śmiałości i sprytu, by ją poznać?
Start 21.30, spotykamy się pod tablicą ogłoszeń
Więcej informacji o grze – tablica ogłoszeń.
Zajawka:
Stał sam pośrodku, jak mu się wydawało, pustego wyludnionego miasta. Wiedział, że to tylko pozorna cisza. Wiedział, że miasto jest na razie uśpione ale bacznie obserwuje intruza. Rozejrzał się dookoła po zaniedbanych domach ziejących pustymi oczodołami okien, po murze obronnym, po uliczkach.

– Kiedyś musiało być tu pięknie – pomyślał, jeszcze raz spoglądając na centralny plac miasta – Co tu się stało?(…)

Bloki dyskusyjne – Rozmowa zbliża ludzi, a zdolność mowy odróżnia nas od zwierząt. Dlatego chcemy Was zaprosić do 5 pokoi dyskusyjnych, gdzie poruszymy tematy ważne, burzliwe, interesujące – uważamy, że warto dyskutować i do tego Was zachęcamy. Oto tematy:

 1. Co rozumiemy przez służbę? – prowadzący pwd. Paulina Osuch
  Każdy z Was brał udział w służbie. Małej, dużej, lokalnej, dla społeczności, dla harcerzy. Pokonwersujemy, czym tak naprawdę jest służba, jak każdy z nas ją rozumie, czy znaki służby to naprawdę służba? Czy jest ona potrzebna, czy warto się angażować i jak szukać swojego pola służby?
 2. Stojąc w progu – czyli o wyzwaniach w życiu drużyny wędrowniczej – rozmowa z hm. Justyną Rędzikowską, Szefową Zespołu Wędrowniczego GK
  Rozmowa z samą Królową Wędrowników, która przygotowała się na gradobicie pytań wielkopolskich wędrowników. Wszystko o wędrownictwie. Jak je widzimy, jak widzi je sama Szefowa Zespołu Wędrowniczego. Problemy z jakimi boryka się każda DW, ale i problemami, a może nawet wadami metodyki wędrowniczej? Co nas czeka w najbliższej przyszłości? Wiele pytań, które przewiną się przez tę dyskusję.
 3. O szkodliwym wpływie coachingu na młodych ludzi; rola instruktora i granice bycia guru– prowadzący phm. Małgorzata Chełkowska-Dorna, licencjonowany coach
  Jak to jest z tym coachingiem? Zdelegalizować czy tak naprawdę poniekąd każdy z nas jest coachem? Co z tym motywowaniem i byciem liderem, a nawet wszechwiedzącym guru swojego środowiska. Dyskusja będzie zażarta, to Wam obiecujemy, bo Gosia to instruktor, coach, twórca kilku marek i wiele jeszcze innych postaci w jednej osobie. Satysfakcja gwarantowana!
 4. „Żołnierze Wyklęci” – temat, który budzi emocje – prowadzący phm. Piotr Paterek
  Osoby zainteresowane udziałem w dyskusji proszone są o zabranie ze sobą wspomnień o lokalnych dla siebie żołnierzach drugiej konspiracji, by podzielić się ich historią z innymi. Niech zachętą do tego spotkania będzie artykuł:
  http://www.hr.bci.pl/articles.php?article_id=568
  Do dyskusji zaprasza phm. Piotr Paterek z Hufca Krotoszyn.
 5. Światozmienianie – prowadzący pwd. Izabella Szymczak
  Czym jest zmienianie świata? To złożone zagadnienie, wymagające świadomości i refleksji. Dyskusja ta daje możliwość przyjrzenia się realnym sytuacjom z życia światozmieniaczy, a także nam samym. Czym dla nas jest podążanie za przesłaniem Roberta Baden-Powella „Zostawcie świat lepszym, niż go zastaliście”?

Oprócz tego czeka na Was:

– konkurs Munchkina we współpracy z wydawnictwem Black Monk. Odbędzie się on w piątek po ceremonii otwarcia. Miejsce podane będzie na tablicy ogłoszeń.

Chillroom:
Chcesz odpocząć od śpiewanek? Masz ochotę poleżeć, powdychać ładnych zapachów, posłuchać relaksującej muzyki i po prostu odprężyć się? Wychodzimy z nową alternatywą. R jak relaks. Porozmawiaj bez potrzeby przekrzywania brzdąkającej gitary. Leż i relaksuj się. Po prostu.

Fotobudka
Blask fleszy, wyćwiczone naturalne pozy i nienaganna fryzura. Wiesz jak dobrze wypaść na zdjęciu. Jak nie wiesz to też nie problem. W tym roku znów nie miałeś/aś #HarcFoto na DMB? Wpadnij do naszej foto-budki, sam lub z przyjaciółmi i oddaj się naszym specjalistom. Każdy dostanie profesjonalne zdjęcie na maila, a za drobną opłatą (ok. 1,5 zł) dostanie wydruk. Zapraszamy w piątek przy kawiarenkach.

Nocne kino
Filmy. W piątek i sobotę będziecie mogli wziąć karimatkę, śpiwór, popcorn i rozłożyć się, aby obejrzeć coś dobrego. Repertuar? Trochę zdradzimy, a trochę będzie tajemnica.