Prelekcje

Nowością na wZlocie są prelekcje. Zaprosiliśmy ludzi, którzy mają za zadanie zainspirować Was swoimi pasjami i opowiedzieć: jak to się zaczęło, skąd wzięło, i właściwie po co to całe zamieszanie. Dla tych, którzy preferują świeże powietrze, w tym samym czasie odbędzie się gra miejska po Krotoszynie. Muzeum Regionalne przygotowuje dla Was mnóstwo ciekawych zagadek do rozwiązania. Zapraszamy! A kto zaszczyci nas swoją obecnością?

 

 

Paweł Czekalski “Aldaron”
“Miej swej drogi świadomość”

Opowieść oparta na wątkach autobiograficznych o poszukiwaniu pasji życiowej, spełnienia i pragnienia zdrowego współgrania z otaczającym światem.

 

Michał Bańka “Baniak”
„Gry fabularne u Baniaka, czyli jak oddać się pasji”

Zapraszam osoby lubiące nietypowe spędzanie wolnego czasu. Pokażę Wam, na czym polegają gry fabularne (RPG) i jak czerpać z nich przyjemność, a nawet coś więcej.

 

Wielkopolski Klub Taternictwa Jaskiniowego
“Wyprawa na dno świata”

Podczas naszej prelekcji, opowiemy Wam o działalności Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego skupiając się przede wszystkim na wyprawie z 2017 roku na ‘dno świata’ znajdujące się w ówczesnej najgłębszej jaskini świata – leżącej na terenie Abchazji jaskini Krubera. Postaramy się pokazać Wam jak krok po kroku wygląda spędzanie 9 dni pod ziemią i opowiedzieć co się wtedy czuje. Będziecie mogli się też od nas dowiedzieć co zrobić, abyście i Wy stali się taternikami jaskiniowymi, mającymi okazję nie tylko pojechać na ‘dno świata’, ale także spróbować je odkryć!

Mateusz Kosior
“Wolontariat w Australii”

5 miesięczna autostopowa wyprawa po Australii połączona z wolontariatem. Klimat, Fauna i Flora Antypodów. Słynny australijski „outback”, ludność rdzenna oraz portret typowego Australijczyka. Tasmania – kraina znana nie tylko z diabła tasmańskiego.

 

Piotr Mikołajczyk “Kornik”
„Przebieranki historyczne, czyli po co komu rekonstrukcja”

Postaram się opowiedzieć jak wyglądała geneza stworzonej przeze mnie grupy oraz omówić jej szeroką i dość nietypową, jak na tego typu stowarzyszenie, działalność.

 

Paweł Rudnicki
“Na spotkanie reniferom”

Relacja z samochodowej wyprawy na Nordkapp przez Szwecję, Finlandię i Norwegię w 2017 roku.

Jan Trzciński
„Pot, odciski i ten głupi GPS. Czyli 100km spacer w mniej niż 24h”

O tym jak anon wędrownictwa wpadł na szalony pomysł, przygotowywał się do niego, nie udało mu się go zrealizować, przygotował się jeszcze ciut trochę -aż w końcu mu się udało. A teraz zaraża tym pomysłem innych.

 

Wojciech Konrady “Konkord”
“Czy ugryzione jabłko bardziej smakuje?”

„Dlaczego iPhone jest taki drogi?” „Nie rozumiem dlaczego mam wydać tyle pieniędzy na telefon, który nie ma slotu na karty microSD?” „Co fajnego jest w iPhone’ach i innych produktach firmy APPLE?” Masz podobne pytania? Przyjdź, przekonaj się, dlaczego warto myśleć inaczej. THINK DIFFERENT.