Ostatnia PROSTA do KDW

Jesteś już dojrzałym instruktorem wędrowniczym, kształceniowcem lub osobą aspirującą do tej roli? Wiele gór zdobyłeś, służb zrealizowałeś i niejeden obóz wędrowny zorganizowałeś? Czujesz się mocny w temacie służby, a ile można rozmawiać o wyczynie… Czy chcesz zrobić coś więcej? Nieść wędrowniczy ogień dalej? Zorganizować kurs drużynowych wędrowniczych? Masz swój pomysł lub – wręcz przeciwnie – szukasz inspiracji i potrzebujesz wiatru w skrzydła? A może jesteś kształceniowcem, który dla swojego hufca chciałby trochę więcej? Może czujesz, że jesteś w stanie pójść o krok dalej w kształceniu? Ostania PROSTA do KDW będzie dla Ciebie idealna! Znajdziesz się w gronie doświadczonych instruktorów, których głowy są pełne pomysłów! Spotkajmy się i odpowiedzmy sobie razem na pytania:

Czy w Twojej okolicy jest kogo szkolić?
Z kim połączyć swoje siły?​
Z kogo tworzyć kadrę kursu?
Jak zabrać się za tworzenie kursu od podstaw?
Czy ten diabeł faktycznie jest taki straszny?​

 Warsztaty, jako kształceniowa forma doszkalająca, są akceptowane jako szkolenie do wniosku na Brązową Odznakę Kadry Kształcącej w wymiarze 4h. Uczestnicy warsztatów po ich ukończeniu otrzymają dyplom potwierdzający uczestnictwo w formie.

warunki uczestnictwa:

  • bycie absolwentem KDW
  • 2-letnie doświadczenie w pionie wędrowniczym
  • doświadczenie w kształceniu
  • otwarta próba podharcmistrzowska

 

* Należy spełnić 3 z 4 powyższych punktów, żeby zakwalifikować się na zajęcia.

 

PROWADZĄCY:

Jeśli tylko mam chwilę na życie prywatne i czas wolny, umilam go sobie fantastyką i w grami planszowymi – nie tylko w nie gram, ale też tworzę. Niedawno ukończyłem studia magisterskie na Politechnice Poznańskiej więc z zawodu jestem inżynierem chemicznym i procesowym. W instruktorskim życiu miałem przyjemność prowadzić 19 Drużynę Wędrowniczą „Toscania” w Hufcu ZHP Złotów, a obecnie kształcę na poziomie hufca i chorągwi. W Referacie Wędrowniczym odpowiadam za kształcenie młodych drużynowych i regionalizację. Miałem okazję tworzyć już cztery kursy drużynowych wędrowniczych, jestem też ojcem „Rajzy Ognia”. Jednym słowem – maniak.

Michał „Rutek” Ruta

 

Szczęśliwie urodzony 11 marca 1982 r. Wieloletni drużynowy 41 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej  “Bilip”  Instruktor Hufca “Piast” Poznań-Stare Miasto, członek kapituł stopni wędrowniczych hufca i chorągwi. Obecnie Zastępca Komendanta Hufca Szamotuły ds. Organizacyjnych i Szef Zespołu Promocji Hufca Szamotuły. Miłośnik dobrej muzyki (gra na gitarze i klarnecie, uczy się grać na gitarze basowej), książek oraz klasycznej męskiej elegancji. Kolekcjoner krawatów.

Michał „Zderzak” Poniewski

 

 

Prywatnie – miłośniczka kawy i szydełkowania, dużych kolczyków i kolorów, (podobno) o zabójczym śmiechu. Zawodowo – architekt, o którym jeszcze usłyszycie. Harcersko – instruktorka Referatu Wędrowniczego ze zbyt długą wędroprzeszłością! Mam zaszczyt zaprosić Was po raz trzeci na wZlotowy Program Instruktorski o nieco zmienionej w tym roku koncepcji. Daj nam się znowu zaskoczyć!

Domi Kaszubowska